fbpx

KKK

Korduma kippuvad küsimused

Vastan meeleldi kõikidele küsimustele. Mõned küsimused aga kipuvad korduma. Kui sa siit oma küsimusele vastust ei leia, siis võta minuga ühendust, vastan meeleldi!

Oleneb projektist. Kui töö on huvitav ja kõnetab mind isiklikult, siis võtan ka tellimustöid meeldeldi vastu. Kindlasti ei maali eritellimusel maale. Põhiliselt teostan eritellimusel mustridisaine.

Olenemata kas sul on oma pilt või maalin selle ise, on mustri kujunduse hind 500€ (km ei lisandu) kavandist trükifailini. Hiljem saad oma mustrit lasta trükkida, kangastele, paberitele, tapeetidele jne… Kasvõi elu lõpuni!
Failiformaate võid küsida erinevaid täpselt nende kriteeriumitega mida trükfirma soovib. Failiformaatide väljastamise eest lisatasu ei rakendu. Huvi korral kirjuta mulle.

Kallis on suhteline mõiste. Selleks, et mõistaksid paremini professionaalse kunstniku originaalteose väärtust, selgitan: Maalikunst pole minu hobi vaid töö. Mulle meeldib maalida, aga  oma töö eest küsin õiglast tasu, et leib oleks laual ja katus pea kohal. Originaalmaali puhul pole tegemist tiražeeritud tarbekaubaga, vaid ainulaadse kollektsiooni esemega. Professionaalse kunstnikuna keskendun maali kõrgele kvaliteedile kasutades parimaid materjale ja töövahendeid. Teose sünd on pikaajaline protsess ning võib võtta kuid, sest töötan väga põhjalikult iga detaili kallal. Originaal on ainult üks ja hinnaline. Originaalkunst pole pelgalt seina dekoratsioon, vaid ainulaadne kultuuripärandit kandev kolektsiooniese. Kui otsid soodsat võimalust dekoreerida kodu piltidega, siis selleks pakun välja tiražeeritud maalide reproduktsioonid ehk prindid (postrid). Võid piiluda ka minu Redbubble e-poodi, seal on mitmeid erinevaid reprode võimalusi.

Vastupidi. Originaalteose hind võib sel puhul ainult tõusta, sest originaal on üks ja ainus. Originaalteos on see, millest terve hulk tooteid alguse saab. Need on tooted mida inimesed kasutavad ja armastavad. Sel puhul on originaalteos nagu toodete ema/isa, see põhiline, üks ja ainuke. Originaalteosest inspireeritud tooteid võib olla erinevates kodudes ja kogustes, aga originaalteos on ainult üks ja kuulub vaid ühele omanikule (leibkonnale). Mõtle, keegi tuleb sulle vastu näiteks särgiga, mille originaalmaal on sinu isiklikus kunstikogus – vägev! 

Minu maalid asuvad erinevates Eesti paikades. Esialgu kirjuta mulle ning uuri kus konkreetne maal asub. Minu teosed leiad minu loomingut esindavates kunstigaleriides Tartus ja Tallinnas; Tallinnas kohvikus Fe aadressil Raua 23 ja Tartus aadressil Riia mnt 15B. Mõned teosed on minu isiklikus kollektsioonis ning nende vaatamiseks kirjuta mulle meilile kunst@alisavasina.ee , et kokku leppida aeg ja koht.

Müüdud teos on müüdud ning pole enam saadaval. Originaalteosed maalin ainueksemplarina. Kui õnnelik omanik maali soetab, siis seda taiest uuesti müügis näha on üsna ebatõenäoline. Kunst on kultuuripärand, mis saadab omanikku läbi aja ning üsna tõenäoliselt muutub lemmik taies hindamatu väärtusega reliikviaks, mida pärandatakse järeltulijatele. Isegi mina ei oska ennustada kas mõni minu loodud teos, kes on omaniku leidnud, kunagi uut omanikku otsima hakkab ja on soovijatele saadaval.
Seega palun, kallid sõbrad, kui teile meeldib mõni minu loodud teos, ärge kaotage aega ning soetage teos enne, kui seda teeb keegi teine. Originaalteos on üks, soovijaid võib olla mitu.

Minu kunstiteoseid saab soetada siin samas veebipoes kunstiteoste kategoorias. Või kunstigaleriides, kus  minu teosed on esindatud. Kunstigaleriide loetelu on lehe jalamis.

Minu disaintooteid saad soetada siin samas veebipoes või minu tooteid esindavates disainipoodides. Disainipoodide loetelu leiad veebilehe jalamis.

Kõik originaalid ei jõuagi toodetele, kuid suur osa neist on saadaval ka tootedisainina. Kui sa ei leia meelistoodet veebipoest, siis on olemas ka minu Redbubble veebipood, kus on enam kui 70 toodet minu poolt loodud piltidega. 

Redbubble on rahvusvaheline ostukeskkond, kus iga ostja saab soetada originaalse disaintoote oma lemmiku kunstniku pildiga. Valikus on üle 70 erineva toote iga kunstiteose kohta. Ma olen eelkõige kunstnik ja disainer, mitte tootja. Ma ei suuda pakkuda oma kunstiteoseid 70 erineval tootel. Tänu Redbubble keskkonnale on see aga võimalik! Olen disaininud oma pildid erinevatele toodetele Redbubble valikust. Mina, kui kunstnik, loon ja disaini, nemad tegelevad tellimustega, toodavad, pakendavad ja saadavad esemed klientidele. Mina saan oma protsendi kunstnikutasu ja ei pea tootmise pärast muretsema. Nii kasutan oma aega selleks, mida ma kõige paremini oskan ja Redbubble teeb ära selle töö, milles ma nii osav ei ole. Võidab klient! Tooted on väga kvaliteetsed ja vastupidavad. Olen isiklikult tellinud sellest keskkonnast tooteid oma piltidega ning veendunud, et kliendini jõuab kvaliteetne disaintoode. Alati on olemas ka tagastus või ümbervahetamise võimalus, kuid mina pole kunagi soovinud seda kasutada, sest tooted vastavad minu ootustele. Muideks toodete hinnad on samuti vägagi taskukohased igale Eestlasele. Selles koostöös võidavad kõik!