KKK

Korduma kippuvad küsimused

Vastan meeleldi kõikidele küsimustele. Mõned küsimused aga kipuvad korduma. Kui sa siit oma küsimusele vastust ei leia, siis võta minuga ühendust, vastan meeleldi!

Ei. Minu aeg on väga piiratud resurss. Mul on pidevalt käsil erinevad kunsti- ja disainiprojektid. Lisaks kasvatan oma väikelapsi, kes nõuavad enamuse minu ajast. Seega teostan tellimustöid vaid väga kitsale ringile, kelleks on mulle lähedased inimesed või head sõbrad. Seega tea, et kui ma võtan su tellimuse vastu, oled väga eriline!

Minu disaintooteid saad soetada siin samas veebipoes või minu tooteid esindavates disainipoodides. Disainipoodide loetelu leiad veebilehe jalamis.

Minu kunstiteoseid saab soetada siin samas veebipoes valides tooteks “originaal”. Või kunstigaleriides, kus  minu teosed on esindatud. Hetkel on minu tööd esindatud Tallinna kunstigaleriis Kunstiruum ja Tartu kunstigaleriis tARTu pood.

Minu maalid asuvad erinevates Eesti paikades. Esialgu kirjuta mulle ning uuri kus konkreetne maal asub. Minu teosed leiad minu loomingut esindavates kunstigaleriides Tartus ja Tallinnas; Tallinnas kohvikus Fe aadressil Raua 23 ja Tartus aadressil Riia mnt 15B. Mõned teosed on minu käes ning nende vaatamiseks kirjuta mulle meilile kunst@alisavasina.ee , et kokku leppida aeg ja koht.

Müüdud teos on müüdud ning pole enam saadaval. Originaalteosed maalin ainueksemplarina. Kui õnnelik omanik maali soetab, siis seda taiest uuesti müügis näha on üsna ebatõenäoline. Kunst on kultuuripärand, mis saadab omanikku läbi aja ning üsna tõenäoliselt muutub lemmik taies hindamatu väärtusega reliikviaks, mida pärandatakse järeltulijatele. Isegi mina ei oska ennustada kas mõni minu loodud teos, kes on omaniku leidnud, kunagi uut omanikku otsima hakkab ja on soovijatele saadaval.
Seega palun, kallid sõbrad, kui teile meeldib mõni minu loodud teos, ärge kaotage aega ning soetage teos enne, kui seda teeb keegi teine. Originaalteos on üks, soovijaid võib olla mitu.

Kallis on suhteline mõiste. Tihtilugu minu teoste hinnad tunduvad kõrged neile, kes pole varasemalt professionaalse kunstniku teoseid soetanud. Kogenud kunstikoguja ütleb aga, et minu teostel on algaja hinnad – selle väitega nõustun täielikult, sest vaadates maailmakunsti pilti, on hind alla tuhande euro mittemidagiütlev ning taskukohane ka keskmisele Eesti elanikule. Ma ise mõistsin vaid hiljuti kunstiteoste tõelist väärtust. Kui kunstiteost liigitada kaupade alla, siis tegemist on vaieldamatult luksuskaubaga. Originaalmaali puhul pole tegemist tiražeeritud tarbekaubaga, vaid ainulaadse luksusesemega. Taies on väärtuslik kollektsiooni ese ja esteetilist naudingut pakkuv ruumikujunduse element. Kunstiteosed saadavad omanikku läbi aja. Kunstiteoseid peetakse kultuuripärandit kandvateks objektideks, mistõttu ajaga nende väärtus aina kasvab. Ka minu teoste hinnad on kerkinud mõne aastaga mitme kordselt, sest olen kunstnikuna kasvanud ja oma tööd jätkanud. Keskendun maali kõrgele kvaliteedile kasutades parimaid materjale ja töövahendeid, seega juba toormaterjal on päris hinnaline, millele lisandub teose loomise tööaeg. 

Kõik originaalid ei jõuagi toodetele, kuid suur osa neist on saadaval ka tootedisainina. Kui sa ei leia meelistoodet veebipoest, siis on olemas ka minu Redbubble veebipood, kus on enam kui 70 toodet minu poolt loodud piltidega. 

Redbubble on rahvusvaheline ostukeskkond, kus iga ostja saab soetada originaalse disaintoote oma lemmiku kunstniku pildiga. Valikus on üle 70 erineva toote iga kunstiteose kohta. Ma olen eelkõige kunstnik ja disainer, mitte tootja. Ma ei suuda pakkuda oma kunstiteoseid 70 erineval tootel. Tänu Redbubble keskkonnale on see aga võimalik! Olen disaininud oma pildid erinevatele toodetele Redbubble valikust. Mina, kui kunstnik, loon ja disaini, nemad tegelevad tellimustega, toodavad, pakendavad ja saadavad esemed klientidele. Mina saan oma protsendi kunstnikutasu ja ei pea tootmise pärast muretsema. Nii kasutan oma aega selleks, mida ma kõige paremini oskan ja Redbubble teeb ära selle töö, milles ma nii osav ei ole. Võidab klient! Tooted on väga kvaliteetsed ja vastupidavad. Olen isiklikult tellinud sellest keskkonnast tooteid oma piltidega ning veendunud, et kliendini jõuab kvaliteetne disaintoode. Alati on olemas ka tagastus või ümbervahetamise võimalus, kuid mina pole kunagi soovinud seda kasutada, sest tooted vastavad minu ootustele. Muideks toodete hinnad on samuti vägagi taskukohased igale Eestlasele. Selles koostöös võidavad kõik!