Sotsiaalne vastutus ja jätkusuutlikkus

SOTSIAALNE VASTUTUS JA JÄTKUSUUTLIKKUS

Jätkusuutlikkus on meie jaoks oluline. Muutume igal sammul keskkonnasõbralikumaks, samal ajal pakkudes teile väärikaid ja kvaliteetseid tooteid.

Umbes 85% kõigist moetööstuse toodetud tekstiilidest satub prügilatesse, mistõttu on see suur keskkonnakahju tekitaja. Veelgi enam, iga viies toode, mille on tootnud moetööstus, jõuab prügilatesse ilma, et neid oleks kordagi kantud.

Meie laotooted on valmistatud Eestis, eetiliselt tegutseva koostööpartneri poolt. Tooted valmivad väikestes kogustes, et vältida ületootmist ja hoida meie kollektsioonid originaalsena. Nii tagame eetilise ja puhta tootmise. 

Teisalt teeme koostööd ettevõttega, mis valmistab tooteid tellimisel ning tarnib need otse kliendile. Nii vähendame tarneahelast tulenevat saastet ja väldime tekstiiljäätmete ületootmist, mis omaorda säästab planeeedi resursse. 

Laotooted on valmis ning saadetakse välja kolme päeva jooksul peale tellimuse kinnitamist. 

Tooted tellimisel on valmistatud tellimusel, mis tähendab, et alles pärast tellimuse saamist hakatakse toodet valmistama, et see kliendile toimetada. Toote loomine ja väljasaatmine võtab aega, kuid iga toote valmistamine tellimisel võimaldab vältida ületootmist. Nii saame hoolitseda Teie ja meie ühise planeedi eest.


Meie jaoks on oluline, et kanga valmistamisel järgitakse rangeid ohutuse- ja keskkonnanõudeid, seetõttu on kõik meie partnerid Euroopa Liidust. See kehtib nii laotoodete kui ka tellimisel toodete puhul.  Meie tooted on keskkonnasõbralikest materjalidest ja toodetud eetilisi põhimõtteid järgides ning omavad seda kinnitavaid sertifikaate. 

 Meie koostööpartner kasutatav trükitehnoloogia on loodud jätkusuutlikkust silmas pidades ning nende Korniti printerid kasutavad peaaegu nullreovett ja vähem energiat kui tavalised tööstusprinterid, vähendades tööstusahela süsiniku jalajälge.

Tindid, mida kasutatakse printimiseks, on vegan, veepõhised ja ei sisalda kahjulikke kemikaale. Suhtume jätkusuutlikkusesse tõsiselt, seetõttu töötame partneritega, kes hoolitsevad selle eest, et jäägid utiliseeritakse vastavalt tindi tarnija juhistele.

Jätkusuutlik pakend on meie jaoks oluline ja oleme pühendunud võimalikult jätkusuutlike lahenduste leidmisele.

Laotooted pakime järgmiselt: rõivad siidipaberisse ning seejärel lainepappkarpi; väiksemad esemed pabermass ümbrikusse.  Pakendite kinnitamiseks kasutame pruuni paberist pakketeipi.

Tellimisel rõivad pakendatakse tarbimisjärgselt taaskasutatud plastist valmistatud kileümbrikutesse. Esialgu pakendatakse riideese läbipaistvasse kileümbrikusse ning seejätel valgesse või halli kileümbrikusse, mis kindlustab, et tarne käigus toode ei vetti ega määrdu. Taaskasutatud plastiku osakaal kileümbrikus on vähemalt 50% välispakendi (valge või hall) ja vähemalt 30% sisemiste (läbipaistvate) ümbrikute puhul. PCR pakend kaitseb tooteid sama hästi kui toorest plastikust kileümbrik ja see näeb välja peaaegu samasugused. Tarbimisjärgselt taaskasutatud plasti valimine toore plasti asemel aitab minimeerida plastikust  avaldatavat keskkonnamõju meie planeedile.

Töötame pidevalt selle nimel, et muutuda jätkusuutlikumaks ja jätkame keskkonnasäästlikumate pakendivõimaluste arendamisega ka tulevikus.