Minust

Tere! Olen Alisa Vasina,  Tartust pärit maalikunstnik, disainer ja illustraator. Olen kunstiõppe läbinud pea kõigis Tartu kunstiõppeasutustes: Tartu Lastekunstikool (2002-2007), Tartu Kunstikool (2008-2012) Tartu Kõrgem Kunstikool (2012-2016). Olen Tartu Kunstnike Liidu liige alates aastast 2019. Minu kunsti esteetika on inspireeritud loomadest, aja pöördumatusest ja kaasaja pop-kultuurist. Ma väljendan oma mõtteid läbi loomadel põhinevate tegelaste kes suhestuvad aja temaatikaga ning kannavad endas erinevaid tähendusi. Oma teosed loon populistliku kunstiliikumise stiilis, mis kannab nime Pop sürrealism. Mind köidab selle stiili pildikeel ja huumorimeel – mis on vahel mõnus, mõnikord ebameeldiv ning kohati sarkastiline. Oma kunstiteosed disainin erinevatele toodetele. Minu disaintoodete valikus leiad esemeid nii moekunsti kui ka kodukujunduse valdkonnast

Minu kirg

Kõige rohkem mulle meeldib luua midagi uut. Maalin pintsliga lõuendile ainulaadseid kunstiteoseid – kultuuripärandit kandvaid objekte. Loon akvarelli tehnika ja tindipliiatsite abil visuaalseid teoseid ehk illustratsioone, mille ülesanne on selgitada, toetada, rikastada või dekoreerida mõnda lugu või mõtet. Kasutates digitaalseid tehnikaid disainin oma originaalloomingu toodetele. 

Mustridisain

Olen Fragment Fabrics kangamustrite disainer. Koostöös Helg brändi loojaga kujunes meil välja disainerkangaste bränd. Disainin kangastele enda kunstist inspireeritud mustreid.